Юношеският национален отбор на България до 15 години допусна тежка загуба с 0:9 от връстниците си от Испания в първия двубой от приятелския турнир на УЕФА, който се провежда на Националната футболна база "Бояна”.

Над всички за победителите беше Горка Домингес, който реализира четири гола, а Карлос Ромеро се отличи с хеттрик през второто полувреме. По едно попадение добавиха Хулен Фустер и Айтор Гарсия.

За съжаление в този мач ясно пролича разликата между двата отбора. Испанските футболисти тотално надиграха нашите момчета, като ги превъзхождаха по всички показатели - тактически, технически и физически. Именно поради тази причина футболните хора в България трябва сериозно да се замислят как се работи с българските таланти и има ли нормални условия. Защото, повечето школи са се превърнали в търговски дружества. И правилно ли се селектират футболистите в националните гарнитури? От най-малките до най-големите.

Гостите поведоха още в третата минута, възползвайки се от грешка в изнасянето на топката от страна на "лъвчетата". Леинс открадна кълбото от Славчев, след което подаде към Горка Домингес, а той нямаше проблем да се разпише в опразнената врата.

Испанците се отчетоха с няколко пропуска в следващите минути, а малко след като измина половин час от началото на срещата Кристиян Митрушев беше близо до това да си отбележат автогол. Капитанът на България засече центриране от десния фланг, но за негова радост топката се отби в страничната греда.

В 35-ата минута нашите отново сбъркаха при изнасянето и Испания се възползва по най-добрия начин. Домингес отново попадна в прегръдките на своите съотборници, след като преодоля родния страж с плътен удар в близкия ъгъл - 0:2.

В самия край на първото полувреме Мартин Кузманов допусна груба грешка в защита, която позвли на Домингес да се откъсне в половината на "лъвчетата", а след това и да порази вратата за трети път с хубав диагонален изстрел.

Все пак до почивката се откри чудесен шанс и пред българите, но Манол Данчев пропусна излязъл очи в очи със стража на гостите.

Поредната грешка в отбраната на "лъвчетата" означаваше и пореден гол в тяхната врата. Горка Домингес се възползва от груба грешка на Антон Даскалов, който върна топката неразчетено към Пандазиев, и покачи на 4:0 в 57-ата минута.

В 65-ата минута испанците вкараха пето попадение. Резервата Хулен Фустер се отличи със страхотни индивидуални действия, след което промуши кълбото под плонжа на вратаря на България.

120 секунди по-късно Даскалов отново сгреши, като тръгна да лъже в собственото си наказателно поле и загуби топката. Карлос Ромеро се възползва от грешката и вкара за 6:0.

Гостите не спряха дотук и в 73-тата минута организираха поредното си добро нападение, което завърши с гол на Ромеро.

В 81-вата минута Карлос Ромеро също оформи своя хеттрик с мощен удар в долния десен ъгъл на вратата.

Малко преди края на редовното време Айтор Гарсия също записа името си сред голмайсторите, разписвайки се на празна врата.

БЪЛГАРИЯ (U15) 0:9 ИСПАНИЯ (U15)

0:1 Домингес (3)
0:2 Домингес (35)
0:3 Домингес (44)
0:4 Домингес (56)
0:5 Фустер (65)
0:6 Ромеро (67)
0:7 Ромеро (73)