България U19 победи връстниците си от Черна гора във втората контрола между двата тима в София. Преди три дни играчите на Ангел Стойков се наложиха с 1:0, а днес постигнаха обрат за крайната победа с 3:1.

Антон Узунов
27 снимки

Гостите поведоха в 25-ата минута с гол на Владимир Перишич, който се възползва от разбъркване в наказателното поле на „трикольорите“ и отблизо със слабия си ляв крак откри.

Десетина минути след това Даниел Хвойнев изравни, засичайки топката с глава след изпълнение на ъглов удар.

През втората част резервата Павел Жабов донесе успеха на „лъвовете“ с две попадения. Първото дойде след като нападателят засече подаване отдясно, а за 3:1 се разписа, след като се възползва от неразчетено излизане на стража на гостите Кривокапич и с глава прати типката в мрежата.

България – Черна гора 3:1

0:1 Перишич 26`

1:1 Хвойнев 35`