Младежкият национален отбор на България до 21 г. отстъпи с 0:1 на домакините и миналогодишни шампиони от Франция в първата си среща от престижния международен турнир „Тулон“.

През първото полувреме националите стояха по-добре на терена от своите съперници и създадоха няколко добри положения. В 16-та минута Александър Георгиев  напредна отляво и стреля силно, но стражът Камара изби с крак в ъглов удар.

В 33-та минута домакините трябваше да останат с 10 души. Бранителят Диакаби повали откъсващия се сам срещу вратаря Минчев, но реферът Луис Улисес му показа само жълт картон. От последвалия свободен удар, Георгиев стреля над вратата.

Малко по-късно националите отново организираха бърза атака, Вутов проби отляво и центрира в наказателното поле, но Камара изпревари Минчев и улови топката.

В края на полувремето и Китанов трябваше да демонстрира уменията си, след като спаси последователно ударите на Бамба и Килич.

Домакините започнаха по-агресивно през втората част, като Китанов трябваше да се намесва след шут на Д`Арпино. Няколко минути по-късно Бамба проби отдясно и центрира към Гераси, който стреля от движение, но извън вратата. В 71-та минута възпитаниците на Патрик Гонфалон откриха резултата. Перейра Де Са проби отляво и подаде към непокрития Гераси, който реализира третото си попадение от началото на турнира.

Четири минути след това резервата Десподов можеше да възстанови статуквото, след като преодоля бранител и стреля, но неточно. Минута по-късно и Юлиян Ненов пробва късмета си с удар от разстояние, но не намери очертанията на вратата. В добавеното време на срещата, стражът Камара можеше да си отбележи нелеп автогол, след като изпусна топката, но успя да я улови пред голлинията.

В другата среща от групата Чехия победи Мексико с 2:1.

Франция и Чехия са лидери в класиране с по 6 точки след 2 срещи. България и Мали са на трета и четвърта позиция с 0 точки, но и с мач по-малко. Мексико е на последното място също с 0 точки след две срещи.

Следващият мач на България е срещу Чехия, в неделя от 18:30 часа, напомня официалният сайт на БФС.

България – Франция 0:1 (0:0)

Голмайстори: 0:1 Гераси (71)

Жълти картони: Диакаби, Д`Арпино (Франция); Вутов, Радев (България)

България: 1. Георги Китанов, 4. Радослав Терзиев, 5. Пламен Гълъбов, 2. Георги Радев, 21. Лазар Марин, 8. Милен Гамаков – капитан (Десподов,73`), 15. Кристиян Малинов, 14. Александър Георгиев (Юлиян Ненов, 73`), 20. Божидар Краев (Борислав Цонев, 54`), 10. Антонио Вутов (Димитър Велковски, 66`), 9. Георги Минчев

Селекционер: Антони Здравков

Франция: Камара, Конфис, Диакаби, Батубинсика, Кулибали, Килич – капитан (Фулжини, 72`), Салес Ламонж (Пйерера, 52`), Д`Арпино (Конате, 52`), Бамба, Гураси, Робине (Мусе, 68`)

Селекционер: Патрик Гонфалон

Съдия: Луис Улисес (Парагвай)