Младежкият национален отбор по футбол на България победи с 2:1 селекцията на Гана до 20 години. Контролната среща се игра в Мездра. И трите попадения в двубоя паднаха до средата на първото полувреме, а двата гола за „трикольорите” ни вкара Момчил Цветанов.

Контролата бе важна проверка за Гана преди защитата им титлата от Първенството на Африка до 20 години, която спечелиха миналата година.

Българите започнаха мача с изненадващ гол от съблекалнята. Още в 3-та минута Мартин Тошев намери Момчил Цветанов в наказателното поле, а футболистът на Литекс вкара за България за 1:0.

Началните 20 минути бяха изцяло за домакините. Момчетата на Михаил Мадански пропиляха няколко чудесни възможности пред вратата на Гана. Още при първата опасна атака обаче гостите стигнаха до изравнително попадение. В 24-та минута Абубакар довкара топка, която попадна в наказателното поле на България след центриране отдясно и бе срещнала гредата преди това.

Само 120 секунди по-късно само късметът спаси мрежата на Гана. Александър Цветков стреля мощно, но ударът му срещна дясната греда.

За сметка на това, в 29-та минута Момчил Цветанов направи резултата 2:1 с великолепен гол. Младият играч на „оранжевите” стреля отдясно в наказателното поле, топката рикошира в гредата и попадна в мрежата на африканците. До края на първата част „трикольорите” изпуснаха още две чудесни възможности да дръпнат напред в резултата.

След почивката играта се накъса, донякъде и заради смените, направени и в двата състава. Симеон Мечев опита удари отдалеч на два пъти, но без успех. Тошев и Иван Вълчанов също видяха как топката минава покрай вратата след добри атаки на българите.

До 56-та минута на мача в Мездра зрител на двубоя бе и селекционерът на мъжкия ни национален отбор Лотар Матеус.

Състави:

България: Кунчев (46-Илиев), Дреновички, Димов (47-Ил.Миланов), Пашов, Г. Миланов (80-Марчев), Вълчанов, Цветков (56-Бенгюзов), Костов (62-Мечев), Терзиев, Тошев, Цветанов (52-Киров)

Гана: Джеймс, Кофи, Алберт, Аднан, Нуруден, Кваку, Шайбу, Енох, Абубакар, Мохамед, Амос.