Младежкият национален отбор на България отстъпи с 0:2 пред Финландия във втория си мач от международния приятелски турнир Анталия Къп. И двете попадения паднаха през второто полувреме на срещата.

Селекционерът на “лъвчетата” Александър Димитров направи четири промени в сравнение със състава, който излезе срещу Словакия в първия сблъсък от надпреварата преди три дни. На вратата, вместо Дамян Христов, застана Пламен Андреев, а в игра се появиха още Мартин Георгиев, Емануел Мирчев и Кристиян Стоянов.

През първото полувреме нито един от двата отбора не стигна до попадение и така нулевото равенство се запази до почивката. Десетина минути след подновяването на играта обаче финландците успяха да открият резултата, след като Садику се оказа най-съобразителен в наказателното поле на българския тим. В 73-ата минута пък Лимата бе изведен сам срещу Пламен Андреев и го преодоля за крайното 2:0.

Стартов състав на България: 23. Пламен Андреев, 2. Мартин Георгиев, 5. Велко Йеленкович 18. Атанас Чернев (к), 15. Мартин Атанасов 3. Емануел Мирчев 6. Емил Ценов 20. Кристиян Стоянов 8. Божидар Пенчев 10. Красиян Колев 9. Георги Николов

Селекционер: Александър Димитров