Младежкият национален отбор на България победи с 4:1 Гърция в контролна среща играна в Атина.

Първото попадение бе записано на сметката на момчетата на Александър Станков след автогол на Балфас след 15 минути игра. В 34-та за гостите се разписа Владислав Мирчев, а дебютантът в младежката ни гарнитура Удоджи направи резултата класически в 41-та минута.

Според вицепрезидента на БФС Стефан Орманджиев, който присъства на срещата в гръцката столица, доброто представяне на футболиста на ЦСКА е продължило и през второто полувреме, когато се разписа още веднъж. Удоджи се оказа най-съобразителен след изпълнение на корнер в 75-та минута на двубоя.

Крайното 4:1 оформи Василис Плиатсикас, който изненада с далечен удар българския вратар.

През втората част старши треньорът на младежките ни национали пусна в игра всички налични играчи, а капитанската лента бе на ръката на Николай Михайлов.

Срещата наблюдаваха и двама скаути на английския национален отбор. България ще се изправи срещу „трите лъва” в поредната си евроквалификация на 11 септември.

България: 1. Николай Михайлов – 6. Иван Бандаловски, 4. Иван Иванов, 5. Мартин Сечков, 13. Атанас Фиданин – 19. Николай Димитров, 16. Любомир Божинов, 7. Николай Дюлгеров, 11. Владислав Мирчев – 18. Удоджи – 9. Дормушали Саидходжа

Резерви: 12. Илия Николов, 2. Теодор Банев, 3. Александър Александров, 8. Орлин Старокин, 14. Георги Божилов, 15. Даниел Димов, 17. Атанас Курдов, 20. Павел Ковачев

Гърция: 1. Александрос Касмеридис – 2. Йоанис Маниатис, 3. Манолис Мониакис, 15. Сократис Папастотопулос, 5. Василис Плиатсикас – 6. Сотирис Балафас, 7. Григорис Макос, 10. Димитрис Коилиарас, 21. Костас Митроглу – 14. Лазарос Хистодопулос, 19. Василис Плусис

Резерви: 12. Леонидас Панайопулос, 4. Йоргос Галицос, 8. Стелиос Илиадис, 9. Антонис Петропулос, 11. Христос Аравидис, 16. Сотирис Нинис, 17. Теодорос Трипоцерис, 18. Елини Димуцос, 20. Антонис Рика, 22. Йоргос Цавелис

Старши треньор: Стелиос Апоспорис

Главен съдия: Михаил Цинарис

Помошници: Константинос Куцоянос