Вратарят на младежкия национален тим Марио Кирев заяви след загубата от Австрия, че контузията, която получи днес е в следствие на стар проблем. Стражът, който е собственост на италианския гранд Ювентус се появи през втората част на мача, но напусна принудително терена в 57-ата минута на носилка, след като се сблъска с противников нападател.

Първоначалните прегледи, направени от медицинския щаб на трикольорите показаха, че младият вратар има сериозен проблем с коляното и ще се възстановява минимум един месец. Това бе потвърдено и от селекционера Иван Колев на пресконференцията след двубоя. България загуби с 0:1, а единственото попадение вкара Сюлеймани в началото на втората част.

„Жалко. Това е стара травма, заради която почивах близо месец, а сега ще трябва да отсъствам още толкова”, заяви през сълзи Марио Кирев.

Вратарят ще премине допълнителни медицински тестове преди да стане ясна точната диагноза и срокът, в който футболистът няма да може да играе.