Контузията на българският национал Станислав Манолев не е сериозна и той ще бъде на линия за световните квалификации с Армения и Чехия. Това съобщи за Гонг халфът на ПСВ Айндховен. Той получи травмата по време на мач на втория отбор на холандския клуб срещу резервите на Твенте. Срещата завърши с победа с 2:1 за „филипсите”, а Манолев бе заменен в 64-та минута.

„Няма нищо притеснително. Получих удар в глезена и бях сменен. До два дни ще съм възстановен и ще мога да взема участие в мачовете на националния отбор срещу Армения и Чехия”, лаконичен бе Станислав Манолев.

Само след 10 дни България гостува на Армения в Ереван, а на 15 октомври е домакин на Чехия в решителните световни квалификации, а Манолев е важна част от отбора на Любо Пенев.