Националният тим на България за жени по футбол стартира успешно участието си в международния приятелски турнир в Алания. "Лъвиците" победиха с 2:0 Хонконг на турска земя, а головете вкараха Евдокия Попадинова и Ивана Найденова още през първото полувреме.

През целия двубой България владееше инициативата и показа много повече футболни достойнства от азиатския си съперник. Момичетата на селекционера Силвия Радойска видимо бяха по-техничният и тактически грамотен отбор на терена и можеха да се поздравят и с по-изразителен успех. Попадинова откри резултата в десетата минута с глава, а в средата на полувремето Найденова се разписа за 2:0 след добавка.

Следващият двубой на България от надпреварата е на 18 февруари (събота) от 14:00 часа срещу Северна Македония.

Стартов състав на България: 12. Роксана Шахънска, 3. Яница Иванова, 5. Нора Димитрова, 4. Мариела Недева, 18. Жасмина Атанасова, 22. Ивана Найденова, 9. Лора Петрова, 2. Николета Бойчева, 13. Александра Янева, 7. Евдокия Попадинова, 8. Полина Ръсина