Националният селекционер Лотар Матеус гледа второто полувреме на двубоя от 14-ия кръг на А група между Славия и Монтана.

Бившият капитан на Германия дойде на Овча Купел на почивката, когато резултатът бе 2:0 в полза на белите след две попадения на Георги Христов.

Точно преди начало на втората част Матеус седна в ложите на стадиона, точно зад президента на Славия Венцислав Стефанов.

Само секунди по-късно Лотар Матеус видя как повиканият от него дебютант в националния отбор Виктор Генев не се намеси добре при гола на Монтана, когато лесно бе надбяган от голмайстора Венци Христов.

Причината за късното появяване на Матеус в Овча Купел е присъствието му на стадион Георги Аспарухов, където гледа първата част на срещата между Левски и Академик София.