Младежкият национален отбор на България записа класическа победа над македонските си връстници в приятелска среща, играна на стадион „Славия” в квартал „Овча купел”. Възпитаниците на Александър Станков се наложиха с 3:0, като головете отбелязаха Валери Божинов (3), Орлин Орлинов (61) и Александър Александров (69).

Българите диктуваха събитията на терена през целия мач, като владееха почти изцяло топката и създаваха много ситуации пред вратата на гостите.

Валери Божинов откри головата сметка за младежкия ни тим още в 3-та минута, след като се разписа от дузпа. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на вратаря Тофилоски срещу нападателя на Ювентус, който прати топката със силен шут в горния десен ъгъл на вратата.

До края на първото полувреме българите продължиха да имат надмощие над съперника, като организираха чести атаки. До чисто голово положение обаче не се стигна.

Единствената опасност пред българската врата дойде в 33-та минута заради грешка на Николай Михайлов. Тогава Скерлев фаулира Златковски точно на границата на наказателното поле на 4 метра от аут линията. Пандев центрира от отсъдения пряк свободен удар, българският вратар се размина с топката, а Мойсов от 3 метра не уцели опразнената врата, изпращайки топката над напречната греда.

През първите 15 минути на втората част качеството на футбола бе много по-ниско от това, което двата състава показаха през първото полувреме. На почивката Станков направи три смени, като влизането в игра на Орлин Орлинов се оказа решаващо. В 61-та минута нападателят на Славия вкара втория гол за българите след центриране на Ивелин Попов от аут линията. Реализирайки за 2:0, бившият футболист на Литекс ознаменува с гол дебюта си в младежкия национален отбор.

Осем минути по-късно Александър Александров оформи крайното 3:0. Любомир Божинов центрира от корнер отляво на вратата на Тофилофски, в настъпилото меле най-съобразителен се оказа защитникът на Черно море, който добута топката във вратата на македонците.

През последните 10 минути българските младежи на два пъти уцелиха гредата на влезлия като резерва Йовановски. В 88-та Орлинов подаде прехвърлящ пас към Стойков, който стреля от 12 метра, но топката срещна напречната греда. Малко преди това след капитанът на тима със зверски шут прати кълбото в лявия стълб на македонската врата.