България победи Люксембург с 2:1 в европейска квалификация по футбол за юноши до 19 години.

Възпитаниците на Светослав Тодоров записаха първи успех във втория кръг на група 3 и запазиха шансове да продължат напред. Алдин Шкендерович от Люксембург си вкара автогол в шестата минута, а четвърт час по-късно капитанът Александър Георгиев удвои аванса на българите след асистенция на Антонио Георгиев.

През втората част съперникът заигра по-добре и Едвин Муратович намали след малко повече от час игра. До края вратарят на "трикольорите" Михаил Михайлов направи няколко важни спасявания, а в 76-ата минута Тонислав Йорданов пропусна от чиста позиция да реши всичко с трети гол за България.

В последната си среща от групата на 16 ноември момчетата на Тодоров ще играят срещу домакина Кипър, който допусна втора загуба в надпреварата след 0:3 от лидера Полша.

Срещи от втория кръг в група 3 на европейските квалификации по футбол за юноши до 19 години:

България - Люксембург - 2:1 голмайстори: 1:0 Алдин Шкендерович 6-автогол, 2:0 Александър Георгиев 21, 2:1 Едвин Муратович 63 състав на България: Михаил Михайлов, Стойчо Атанасов, Георги Купенов, Венцислав Керчев, Галин Минков, Антонио Георгиев, Томас Цвятков (90-Стефан Иванов), Божидар Краев (55-Денислав Александров), Стефан Аличков (63-Ангел Максимов), Александър Георгиев, Тонислав Йорданов

Полша - Кипър - 3:0