Юношеският национален отбор до 18 години отстъпи на Македония U18 с 0:1 в първата от двете контроли между тимовете, която се проведе на транировъчната база на МФФ „Петър Милошевски” в Скопие.

В 8-та минута националите първи стигнаха до голова възможност. След центриране от фаул в наказателното поле, Янчев бе оставен непокрит, но ударът му премина покрай лявата греда. Две минути по-късно Шейтанов демонстрира отличен рефлекс, отразявайки удар с глава на Трапановски, пише официалният сайт на БФС.

В 14-та минута македонците откриха резултата от дузпа, която бе реализирана от Яни Атанасов. Малко след това Тони Иванов и Джошкун Михайлов можеха да възстановят статуквото, но не намериха целта, а в 39-та минута удар с глава на Ангелов бе спасен от вратаря Християн Стевковски.

През втората част националите продължиха да атакуват и да търсят път към вратата на съперника. В 73-та минута удар на Тилев премина покрай горната греда, а в самия край на двубоя Джорджио Димитров стреля с глава в аут.

Следващата контрола ще се състои на 11 май, четвъртък от 12:00 часа.

Стартовият състав на България U18: 1. Димитър Шейтанов, 3. Ертан Томбак, 4. Борислав Вакадинов, 5. Надим Ангелов, 6. Алекс Петков, 7. Тони Иванов, 8. Емил Янчев, 9. Джошкун Михайлов, 10. Владислав Жиков, 11. Атанас Кабов, 13. Иван Тилев;

Резерви: 12. Мартин Величков, 2. Иван Калайджийски, 14. Николай Янков, 15. Марио Топузов, 16. Радослав Живков, 17. Здравко Жилов, 18. Антон Тунгаров, 19. Валентин Антов, 20. Джорджио Димитров;

Селекционер: Ангел Стойков