Юношеският национален отбор на България до 19 г. завърши на второ място в квалификационната си група за Евро 2020, след като отстъпи на домакина Турция с 1:2 в последния си двубой.

Въпреки поражението, възпитаниците на Ангел Стойков могат да са доволни от представянето си, тъй като постигнаха основната цел – класиране за елитния квалификационен кръг.

Двубоят започна отлично за „лъвчетата“, които поведоха още във втората минута с попадение на Филип Кръстев. Турският тим обаче бързо успя да възстанови равенството от дузпа, реализирана от Атакан Гюндюз в 10-ата минута, а в средата на полувремето Юнал даде преднина на домакините. Резултатът остана непроменен до края на двубоя и така Турция успя да събере пълен актив от трите си двубоя и да заеме първата позиция в крайното класиране.

Жребият за следващата фаза на квалификациите ще се тегли на 3 декември. Седемте квалификационни групи ще са съставени от по 4 отбора, а само победителите ще се класират за финалите в Северна Ирландия. Мачовете от елитния кръг ще се играят през пролетта на 2020 година.

Съставът на България: 1. Виктор Николов, 3. Александър Макрис (46 – 5. Йоан Бауренски), 2. Александър Ганчев, 4. Християн Петров, 20. Ивайло Иванов, 17. Христо Радков (46 – 21. Денислав Ангелов), 6. Емануел Мирчев (88 – 19. Филип Колев), 18. Мартин Минчев (90 – 7. Димитър Стоянов), 14. Филип Кръстев, 8. Александър Тодоров, 10. Владимир Николов (78 – 11. Димитър Тонев).

Селекционер: Ангел Стойков.

Голмайстори: 1:0 Кръстев 2, 1:1 Атакан Гюндюз 10-д., 1:2 Юнал 28.