Юношеският ни национален отбор до 19 години загуби и третата си среща от Европейските квалификации и завърши на последно място в група 7.

Отборът на Атанас Маринов бе надигран с 2:3 от Исландия и не успя да се класира за следващата фаза на квалификациите. Българите останаха последни с една спечелена точка, а напред се класират отборите на Северна Ирландия и Босна и Херцеговина.

Националите до 19 години започнаха добре срещата с Исландия и на полувремето водеха с 2:1 след голове на Венцислав Бенгюзов и надеждата на ЦСКА Благой Пасков. За исландците точен бе Гудмундур Магнусон. С

лед почивката обаче исландците показаха повече свежест и обърнаха резултата до 3:2 в своя полза след попадения на Папе Файе в 54-а минута и Арнар Гейрсон девет минути преди края. Така България записа поредния неуспех на национално ниво в последните три дни след поражението от Кипър с 1:4 при мъжете и равенството 1:1 с Черна гора в Ловеч при младежите до 21 години.