Юношеският национален отбор на България до 17 години загуби с 2:5 от Германия в първия си мач от елитния квалификационен кръг за Евро 2013. Момчетата на Методи Деянов стояха добре срещу именития си съперник и дори успяха да изравнят резултата малко след откриването му, ала в крайна сметка домакините взеха своето.

Още през първата част „бундестима“ имаше няколко много чисти възможносит да открие, но нашият вратар Димитър Митов успя да запази нулевото равенство до почивката. Веднага след подновяването й обаче Вернер откри резултата, след като пое добър пас от Брант.

Младите „лъвове“ обаче се вдигнаха и успяха да изравнят в 48-ата, когато Чавдар Ивайлов от пряк свободен удар опъна мрежата зад вратаря Функ.

Отговорът на германците обаче бе съкрушителен – в 54-ата и 60-ата минута последователно Авидия и Мултхауп доведоха нещата до 3:1, а в 78-ата Валдшмит направи преднината им три гола.

Нашите успяха да върнат едно попадение в 80-ата, когато Кирил Десподов се разписа след асистенция на Емил Стоев, но в добавеното време на мача Валдшмит за втори път разстреля Димитър Митов и оформи крайния резултат.

Следващият мач на националите ни е на 28 март срещу Украйна, който в първия двубой от групата разби с 5:1 Грузия.