Юношеският национален на България до 16 години загуби от връстниците си от Ирландия с 2:4 (2:2) в контрола на Националната футболна база в Бояна.

Островитяните имаха превъзходство и заслужено стигнаха до успеха. Гостите взеха ранен аванс от две попадения. Бен МакКормак откри резултата в седмата минута след самостоятелна акция през центъра на българската защита, а в следващата атака Луи Бери удвои, след като проби от ляво в пеналта и с удар от  малък ъгъл преодоля за втори път Иван Андонов.

Малко по-късно Бери удари и страничната греда, а впоследствие той изпусна и сам срещу вратаря Андонов. Възпитаниците на Любомир Божанков намалиха изоставането си в 23-ата минута срещу хода на играта. Защитникът Константин Айдарски вкара след разиграване от корнер и центриране на Димитър Иванов от ляво.

В последните секунди на първата част Димитър Иванов успя да изравни с удар от границата на пеналта. В началото на второто полувреме ирландците отново нанесоха двоен удар. В 41-ата минута Били Ванс направи 3:2 след асистенция на Бери, а по-малко от две минути по-късно Бери вкара четвърти гол след нова самостоятелна акция. До края гостите направиха още няколко пропуска.  Следващата контрола между двата отбора е в четвъртък на базата в Бояна./БТА