Националният отбор на България за юношите старша възраст, родени през 1990 година победиха Гърция с 2:0 в контрола, играна на стадион Осогово в Кюстендил пред повече от 300 зрители.

Над всички в състава на лъвовете бе футболистът на Литекс Страхил Попов, който вкара и двата гола в двубоя - в десетата и 51-ата минути.

Възпитаниците на старши треньора Михаил Мадански водят подготовка за квалификациите за Европейското първенство в Украйна през 2009 година.

Националният ни отбор е на лагер в Кюстендил от неделя до четвъртък, когато ще отпътува за Благоевград, където отново ще играе срещу тима на Гърция.

Първата квалификация за Евро 2009 е от 14 октомври в Португалия, където наши съперници са домакините, Израел и Финландия. Първите два отбора в групата се класират за следващия етап на пресявките, който е през пролетта на 2009 година.