Юношеските национали на България до 16 г. направиха равенство 1:1 с връстниците си от сборен тим на германската провинция Вестфалия в контролна среща на стадиона в Поморие. Треньорът Александър Димитров е изградил гръбнака на българския тим основно от възпитаници на Левски и Черноморец Бургас. Гостите пък разчитаха на млади таланти от Борусия Дортмунд, Бохум, Арминия Билефелд и Шалке 04.

Германските юноши откриха две минути след почивката чрез резервата Ян Гамерах, а в 56-ата минута Стивън Петков изравни с глава. Добри изяви под рамката имаше българският вратар Георги Китанов от Черно море.

На 21 октомври /четвъртък/ от 16 часа двата отбора ще направят повторна контрола отново в Поморие.

Гостите от Вестфалия са на лагер в Слънчев бряг, където идват по традиция всяка есен още от 1974 г. Оттогава датират взаимните визити на наши и немски юноши по линия на партньорството между двата футболни съюза.