Юношеския национален отбор на България, родени 1993 година, победи с 2:1 връстниците си от Турция в контролна среща, играна в Анталия.

Симеон Славчев от Литекс откри резултата за България в 3-а минута, а Ивайло Чочев от Чавдар Етрополе направи 2:0 в 53-а минута.

В 65-а минута вратарят Димитър Евтимов спаси дузпа, но 5 минути преди края реферът даде втори наказателен удар за Турция и този път домакините успяха да вкарат почетен гол в мача.

"Много съм доволен от момчетата. Победиха един силен отбор, но знам, че потенциалът им е много по-голям. Представиха се на ниво и на лагера в Германия и смятам, че добрите резултати скоро ще дойдат", каза за БТА директорът на направление ДЮШ към БФС Пламен Михов.

Двата отбора ще изиграят втора контрола в Анталия на 12 май.

Съставът на България: Димитър Евтимов, Иван Иванов, Христо