Юношеският национален отбор на България до 17 години се класира за финала на международен турнир в Черна гора. В последния мач, който ще се изиграе утре, „трикольорите” ще се изправят срещу домакините, съобщава официалният сайт на БФС.

България намери място на финала, след като победи Македония с 2:1. Головете отбелязаха Николай Ботев (Чавдар Етрополе) с глава в 5-а минута и Ивайло Чонгарски (Нафтекс) в 66-а мин., също с глава след центриране от пряк свободен удар. Противникът върна едно попадение в 88-а минута.

Старши треньорът на отбора Атанас Желев започна в състав:

Деян Вълков (Литекс), Христо Пападийн (Левски), Ивайло Чонгарски, Асен Георгиев (Левски), Тодор Гочев (Нафтекс), Тодор Неделев (Ботев 2002 , Пд), Янко Ангелов (Левски), Симеон Славчев (Литекс), Димитър Байдаков (Левски), Кристиян Тафраджиев (Литекс), Николай Ботев.

Треньорите използваха правото си на повече от 3 смени и пуснаха в игра по различно време Адриан Тодоров (ЦСКА), Божидар Васев (Славия), Тодор Иванов (ЦСКА), Мартин Маринов (ЦСКА), Илиян Мунин (Пирин).

В първия ден на турнира Черна гора победи Македония с 1:0 и така на финала на 5 април (неделя) от 11.00 местно време ще играят отборите на България и Черна гора.