Юношеският национален отбор на България до 17 години стартира с победа турнира в Скопие. На тренировъчният комплекс "Петър Милошевски" българските таланти, водени от селекционера Йордан Петков, победиха съвсем заслужено домакините от Република Северна Македония с 2:0.

Петър Кирев откри резултата за България след подаване на Асен Митков в 27-ата минута. До края на първата част младите български футболисти създадоха още голови положения, но припряност пред гола и липсата на опит не позволиха резултатът да бъде увеличен.

Второто попадение за България вкара Росен Маринов в 80-ата минута. В последните 20 минути на срещата едва домакините от Република Северна Македония се активизираха, като ситуации се откриха пред Амир Нухия, Хадис Таири и Мухамед Елмас. Но българският вратар Умут Хабил не позволи да бъде изненадан.

Втората среща на България е на 26-и март от 11 часа срещу Босна и Херцеговина. При победа българите ще спечелят турнира. Последният двубой между Босна и Херцеговина и домакините от Република Северна Македония е на 28-и март от 11.00 часа.

Стартов състав на България: 12. Умут Хабил, 3. Стилиян Стойчев, 5. Росен Маринов, 6. Виктор Василев, 7. Захари Атанасов, 8. Антоан Стоянов, 10. Асен Митков, 13. Георги Караиванов, 15. Мартин Георгиев, 19. Петър Кирев, 22. Роберто Илиев.