Юношеският национален отбор на България до 17 години изпусна да победи Украйна и двата отбора завършиха 0:0 в квалификационен кръг за Евро 2013. Момчетата на Методи Деянов стояха добре срещу своя съперник и дори имаха превес в по-голяма част от мача.

Серкан Юсеин изпусна едно от най-добрите положения в срещата в 3-та минута, когато ударът му бе отразен от Солдатенко. Пет минути по-късно се откри нова възможност пред Десподов, но и той бе отразен.

Една от редките атаки за Украйна бе в 17-та минута, когато Циганков стреля, но Митов спаси.

До края на полувремето играчите на България бяха по-активни, но пропуснаха няколко добри положения.

Второто полувреме отново започна с превес за отбора на България и в 50-та минута Чавдар Ивайлов стреля опасно, но Солдатенко отново спаси. Две минути по-късно пред Десподов се откри нова възможност, но вратарят на украинците отново спаси. В 53-та минута Десподов направи нов пропуск.

Вратарят на Украйна Солдатенко се превърна в герой за своя отбор, след като до края на срещата направи нови силни намеси отразявайки удари на Юсеин, Вутов и Ивайлов.

В другия мач от групата Германия разби с 6:0 Естония.

По този начин Бундестима води в класирането с 6 точки, Украйна има 4, България 1, а Естония е с 0.

В последния си мач от групата България ще се изправи срещу Естония.