Юношеският ни национален отбор по футбол до 19 години започна евроквалификациите с победа. В Турция момчетата на Ангел Стойков се наложиха над Черна гора с 3:1 в първия си мач от предварителна група 1.

Димитър Тонев откри резултата още в 4-ата минута. а само 10 минути по-късно Никша Вуянович възстанови равенството.

В 83-ата минута съдията отсъди дузпа в полза на България, която бе реализирана от Владимир Николов. В добавеното време Филип Кръстев оформи крайното 3:1.

Следващият мач на малките "лъвчета" е на 16-и ноември от 12 ч. срещу Армения, а на 19-и ноември от 14 ч. е сблъсъкът срещу Турция.

Първите два отбора в крайното класиране в групата ще се класират за елитния квалификационен кръг за Евро 2020. Отборът с най-добри показатели сред третите в класирането във всички квалификационни групи също ще продължи напред в надпреварата.

Съставът на България срещу Черна гора: Виктор Николов, Християн Петров, Александър Ганчев, Александър Тодоров, Емануел Мирчев, Мартин Д. Петков (70-Денислав Ангелов), Димитър Тонев (89-Христо Радков), Владимир Николов, Филип Кръстев, Мартин Атанасов (61-Йоан Бауренски), Асен Дончев.