Националният отбор на България до 19 г. завърши наравно 1:1  срещу връстниците си от Македония в  приятелска среща, която се проведе на тренировъчната база на съседите ни в Скопие. Мачът трябваше да се играе на 2 септември, но беше  отложен за днес поради лоши метеорологични условия.

Първото по-сериозно положение за нашия отбор беше в 13-та  минута, когато Чавдар Ивайлов стреля опасно от фаул. Домакините  отговориха подобаващо с добра атака в 27-та минута, при която  Тихомир Костадинов стреля близо до вратата.

Малко след това отново той пробва късмета си, но стражът ни спаси. Четири минути след началото на втората част домакините откриха резултата. Адриан Чиволи беше изведен с пас от дълбочина и прехвърли  влезлия на полувремето вратар Ивайло Сайков.

В 87-та минута Чавдар Ивайлов центрира от фаул в нашата  половина и изведе непокрития Юлиян Чапаев на добра позиция, но  последният се засуети и изгуби контрол над топката.

Все пак  логичното се случи в 90-та минута, когато младият нападател на Левски Божидар Краев изравни, останал сам срещу противниковия вратар. Втората контрола между Македония и България, която беше  предвидена за 4 септември, от 12:00 часа българско време на  тренировъчен център ФФМ няма да се състои.