България победи Уелс с 2:0 в приятелски мач по футбол за юноши до 19 години на стадиона в Етрополе.

Младите български футболисти бяха по-добри през всичките 90 минути и още до десетата бяха пропуснали четири чисти голови положения чрез Здравчев, Живко Петров, Неделев и Цочев.

Впоследствие гостите от Уелс поизравниха играта, но и вратарят им Даниъл Уорд направи много добри спасявания.

Все пак закономерно в 43-таа минута Тодор Неделев откри резултата. Талантливият футболист на Ботев Пловдив вкара гол с хубав удар от около 25 метра.

Българите имаха късмета да вкарат и втори гол още при първата си атака през второто полувреме, когато юношата на Литекс Ангел Здравчев получи топка в наказателното поле и с точен удар оформи крайния резултат в 46-ата минута - 2:0 за България.

До края на срещата нашите национали направиха много пропуски, като в това отношение се отличиха Неделев и Живко Петков.

Срещата в Етрополе изгледаха легендата на българския футбол Христо Стоичков и старши треньорът на младежкия национален отбор Михаил Мадански.

В четвъртък двата отбора ще играят нов приятелски мач във Враца.