Юношеският национален отбор на България до 17 години загуби с 0:2 от Хърватия втората си квалификация за европейското първенство по футбол, играна в Каварна.

Хърватските футболисти превъзхождаха през цялото време българите, които не успяха да затруднят сериозно нито веднъж съперника, като дори не стигнаха до точен удар в очертанията на вратата.

Резултатът откри Филип Озович в 30-ата минута със фронтален удар от дъгата на наказателното поле. Минута по-късно Стиепан Кокот подхвана самостоятелна акция, преодоля двама от защитата на България, след това и вратаря и вкара за 2:0.

Следващият съперник на българските юноши е отборът на Грузия. Мачът ще се играе отново в Каварна от 16 часа на 29 септември.

В друга квалификационна среща от нашата група в курорта Албена съставът на  Унгария победи Грузия с 1:0.