Българският национален юношески отбор (родени 1994 година) загуби от Сърбия с 0:1 в контролна среща, играна в Правец.

Сърбите стигнаха до победата след автогол на Николай Кръстев 11 минути преди края.

Селекционерът на юношеския ни отбор Ферарио Спасов използва всички 18 повикани играчи. Българите направиха добър мач, но след 60-а минута отпаднаха физически и в края отстъпиха инициативата на съперника.

Проверката срещу Сърбия е втората за тази седмица след мача във вторник, когато България спечели с 2:1.

"Във вторник играхме по-добре, но винаги вторият път срещу един и същи съперник е по-трудно. Освен това имаме петима основни играчи с контузии, които не взеха участие в тези мачове. След тяхното завръщане отборът ще има друго лице", коментира селекционерът Ферарио Спасов.