Мъжкият ни национален отбор по футбол и младежкият състав на страната до 21 години направиха 1:1 в учебна игра на Националния стадион „Васил Левски“ преди домакинството на Холандия в световните квалификации при мъжете на 25-и март.

Младежите поведоха в 38-ата минута с попадение на Александър Георгиев, а мъжете изравниха в 86-ата чрез Атанас Зехиров.

Мъжкият национален отбор започна по-активно и още в 4-ата минута Атанас Зехиров опита центриране, но бе блокиран и последва ъглов удар. Карачанаков центрира, но стражът на младежите Християн Василев улови топката.

Малко по-късно Антон Карачанаков пробва ново центриране, но Чорбаджийски не успя да засече. Младежкият състав също търсеше пролуки към вратата на съперника и в 17-ата минута организира атака, от която можеше да произлезе опасност пред вратата на мъжете, но Александър Георгиев се озова в засада.

Младежите откриха резултата в 38-ата минута члез Александър Георгиев. Георги Йомов подаде чудесен пас, който Георгиев превърна в гол. Младежкият тим стигна до нов шанс в 40-ата минута. Орачев пробва центриране, но Карачанаков се намеси навреме.

През второто полувреме мъжкият национален тим бе по-активен в търсене на изравнително попадение. В 58-ата минута Стефан Велков отправи опасен удар с глава, но прати топката край вратата на младежите.

Антон Карачанаков удари гредата в 67-ата минута, а в 73-ата Венци Керчев предотврати заплаха пред вратата на младежкия отбор. Мъжкият състав все пак успя да изравни в 86-ата минута.Попадението реализира Атанас Зехиров с чудесен удар от пряк свободен удар.

Кадри от сблъсъка между мъжкия и младежкия състав на България

Развитието на двубоя минута по минута:

Начало на мача:

4' Атака за мъжкия национален тим, Зехиров опита центриране, но е блокиран и следва ъглов удар. Карачанаков центрира, но стражът на младежите Християн Василев улови топката.

7' Тони Тасев пробва подаване в наказателното поле на младежкия състав, но топката бе избита в тъч.

9' Ново центриране на Антон Карачанаков, но Чорбаджийски не успя да засече.

17' Атака на младежкия състав, от която можеше да произлезе опасност пред вратата на мъжете, но Александър Георгиев се озова в засада.

20' Възможност за младежкия тим, но Антон Недялков се намеси добре и отново мъжкият състав овладя топката.

29' Мъжкият национален тим организира нова атака, но топката бе отнета чисто в наказателното поле на младежите.

31' Калоян Кръстев замени Кирил Десподов при мъжете.

38' Гол за младежкия ни тим! Александър Георгиев реализира за младежкия ни състав за 1:0 срещу мъжете. Георги Йомов подаде чудесен пас, който Георгиев превърна в гол.

40' Нов шанс за младежите. Орачев пробва центриране, но Карачанаков се намеси навреме.

40' Жълт картон за Янис Карабельов.

43' Мъжкият ни отбор подхваща атака. Никола Колев пусна към Цветков. Реферът отсъди фаул в атака и опасността пред вратата на младежите е предотвратена.

Край на първото полувреме

Начало на второто полувреме

46' Михаил Михайлов замени Християн Василев на вратата на младежкия състав.

46' В игра за мъжкия състав влязоха още: Райнов, Атанасов, Банков, Велков и Желев.

46' За младежите на терена като смени се появиха още: Емин Ахмед, Олег Димитров, Ташев, Грозданов, Георгиев, Кристиан Димитров.

58' Добра атака за мъжкия национален отбор. Стефан Велков отправи опасен удар с глава, но прати топката край вратата на младежите.

63' Далечен шут на Никола Колев, но праща топката далеч от вратата.

67' Опасен удар на Антон Карачанаков. Топката се отби в напречната греда.

69' Жълт картон за Олег Димитров.

73' Опасна атака за мъжкия национален тим, но Венци Керчев предотврати заплахата пред вратата на младежкия отбор.

74' Антон Карачанаков е заменен от Тони Тасев, който се връща в игра.

82' Жълт картон за Кристиан Димитров от младежите.

83' Александър Цветков отново се връща в игра на мястото на Тони Тасев.

85' Изстрел на Никола Колев встрани от вратата.

85' Александър Георгиев се връща в игра за младежите.

86' Гол за мъжкия тим! Попадението реализира Атанас Зехиров с чудесен удар от пряк свободен удар.

Край на мача

източник: LAP.bg, Владимир Стоянов

Стартовите състави:

България А: 12. Георги Китанов, 3. Антон Недялков, 15. Васил Божиков, 4. Божидар Чорбаджийски, 18. Атанас Зехиров, 9. Георги Костадинов, 6. Александър Цветков, 22. Никола Колев, 19.Кирил Десподов,17. Тони Тасев, 21.Антон Карачанаков.

Селекционер: Петър Хубчев

България U21: 12. Християн Василев, 20. Стойчо Атанасов, 5.Венцислав Керчев, 15. Преслав Петров, 4.Мики Орачев, 17. Александър Георгиев, 11. Китан Василев, 14. Божидар Краев, 10. Янис Карабельов, 18. Наско Милев, 7. Георги Йомов

Селекционер: Антони Здравков

Хубчев повика 19 футболисти за учебна игра

Повиканите футболисти от Петър Хубчев:

Вратари: Георги Китанов (ЦСКА-София), Мартин Луков (Дунав Русе 2010).

Защитници: Васил Божиков (Касъмпаша), Георги Терзиев (Лудогорец), Стефан Велков ("Славия"), Живко Атанасов (Юве Стабия, Италия), Божидар Чорбаджийски (ЦСКА-София), Антон Недялков (ЦСКА-София), Атанас Зехиров (Берое).

Полузащитници и нападатели: Милен Желев (Локомотив Горна Оряховица), Мартин Райнов (Берое), Александър Цветков (Черно море), Георги Костадинов (Левски), Никола Колев (ЦСКА-София), Преслав Йорданов (ЦСКА-София), Тони Тасев (Пирин Благоевград), Антон Карачанаков (Берое), Кирил Десподов (ЦСКА-София), Калоян Кръстев (Славия).

Вратарят на Дунав Мартин Луков отпада от лагера на националния отбор на България по футбол заради травма.

Здравков определи младежите за учебната игра с мъжете

Повиканите играчи от Тони Здравков:

Вратари: Михаил Михайлов (Берое Стара Загора), Християн Василев (Витоша Бистрица)

Защитници: Стойчо Атанасов (ЦСКА-София), Емин Ахмед (Несебър), Преслав Петров (Лудогорец), Кристиан Димитров (Ботев Пловдив), Венцислав Керчев (Локомотив Горна Оряховица), Мики Орачев (Локомотив София), Галин Ташев (Етър Велико Търново).

Полузащитници и нападатели: Олег Димитров (Лудогорец), Янис Карабельов (Славия София), Антонио Георгиев (Лудогорец), Чавдар Ивайлов (Етър Велико Търново), Китан Василев (Славия), Денислав Александров (Лудогорец), Божидар Краев (Левски), Георги Йомов (Славия), Александър Георгиев (ЦСКА-София), Кирил Грозданов (Пирин Благоевград), Илия Димитров (Локомотив София), Наско Милев (Славия).