Юношеският национален отбор на България до 19 години, воден от Светослав Тодоров, загуби с 0:1 от Хърватия в първия си мач от квалификациите в Елитния кръг за ЕВРО 2016 в Германия.

Нашият тим е в група 5, която се играе именно на хърватска земя. По-рано Белгия победи Шотландия с 2:0 в същата група.

Следващият ни мач е в Зукница, на 25 март, срещу Белгия от 14:00 часа.

Само победителят в групата се класира за Европейско първенство.

Двубоят в Риека бе много интересен, като положенията за Хърватия бяха доста повече през първото полувреме.

Светьо Тодоров избра юношите за евроквалификациите в Хърватия

Въпреки превъзходството на домакините, България също имаше своите шансове. Александър Георгиев от Литекс пропусна две отлични възможности, а в средата на полувремето и Божидар Краев пропусна.

На българската врата страхотни изяви имаше Михаил Михайлов, като младият страж от Берое спаси всичко, което можеше.

И през второто полувреме Михайлов бе най-добрият в състава на България, но не успя да спре всички набези на хърватите.

Йосип Брекало реализира единствено попадение в 53-та минута, но то стигна на Хърватия за победата.

В нападение обаче, за разлика от първото полувреме, през второто бългаският тим нямаше никакви възможности.