Националният ни отбор за девойки до 19 години стартира участието си в турнира "PIRIN WOMEN’S CUP" с победа над Албания с 4:2.

Двубоят започна с гол за съперника още в първата минута, но това не стъписа българките, които чрез Мирослава Пейкова възстановиха равенството само 4 минути по-късно. В 24-ата минута "лъвиците" поведоха след автогол на Албания. През второто полувреме България отбеляза още 2 гола, като Мирослава Пейкова се разписа повторно в 46-тата минута, а Здравка Парапунова покачи на 4:1 с майсторско изпълнение на пряк свободен удар. В самия край на срещата Албания успя да върне едно попадение от дузпа и така оформи крайния резултат 4:2.

В понеделник (14 юни) отново от 18:00 ч. българките, водени от селекционера Елена Пеева, ще спорят с тима на Северна Македония за първото място в турнира.

Съставът на България U19

12. Милена Караколева (57 - 1. Мая Станева), 4. Ванеса Иванова, 5. Ванеса Стойчева, 8. Кристиана Караиванова (86 - 9. Надежда Атанасова), 10. Здравка Парапунова-к (84 - 20. Зорница Тодорова), 11. Кристияна Димитрова (61 - 18. Ивелина Павлова), 13. Мирослава Пейкова, 14. Александра Сергеева (57 - 7. Божидара Иванова), 15. Емануела Найденова, 19. Йоана Станкова, 21. Надежда Иванова (72 - 17. Екатерина Желева)