Националният тим на България за девойки до 19 г. разгроми Литва с 5:1 в първия си двубой от група Б2 на европейските квалификации, игран в Албена. Момичетата на селекционера Станислава Цекова не оставиха никакво съмнение в превъзходството си през целия двубой и можеха да се поздравят с още по-изразителен успех.

Девойките ни ликвидираха интригата още в средата на първата част, когато централният защитник Ванеса Иванова вкара две попадения в литовската врата. След почивката надмощието на българския тим бе още по-осезаемо и само в рамките на четири минути Яна Йорданова, Димитра Иванова и Надежда Иванова доведоха резултата до 5:0. В добавеното време Петраускаите реализира почетното попадение за Литва.

Следващият двубой на България е на 23 октомври (събота) от 14:30 ч. срещу Казахстан, който днес загуби с 0:7 от Гърция. Победителят в групата ще се класира за втория кръг на европейските квалификации.

Съставът на България: 12. Милена Караколева, 3. Емануела Найденова (70 – 2. Йоанна Томова), 4. Ванеса Иванова, 5. Ванеса Стойчева, 7. Яна Йорданова (77 – 13. Мирослава Пейкова), 8. Кристиана Караиванова, 10. Надежда Иванова, 11. Кристияна Димитрова (67 – 9. Божидара Иванова), 14. Димитра Иванова, 15. Симона Стоянова, 18. Ивелина Павлова (77 – 19. Йоанна Стефанова)

Голмайстори: 1:0 В. Иванова 27, 2:0 В. Иванова 30, 3:0 Йорданова 65, 4:0 Д. Иванова 67, 5:0 Н. Иванова 69, 5:1 Петраускаите 90