Националният отбор на България за девойки до 17 години допусна тежко поражение с 2:6 от Нидерландия в двубой от квалификациите от група А5 за Евро 2024. Това бе втори мач за българските, след който остават на последното място с 0 точки и голова разлика -6.

Нидерландките поведоха с 1:0 в 35-ата минута чрез Зое Зуидберг. Андреа Бояджиева изравни само две минути след това. Българките стигнаха до обрат в 64-ата минута с гол на влязлата от резервната скамейка Мариела Петрова.

В заключителните минути Нидерландия отбеляза пет безответни гола. В 77-ата минута Роус Ивенс вкара за 2:2, три след това Зуиберг вкара втория си гол в мача – 3:2. Яда Хуйсман оформи изключително бърз хеттрик в рамките на едва шест минути – от 89-ата до петата добавена.