Националният тим на България за девойки до 17 г. записа драматично поражение срещу връстничките си от Естония с 3:4 в първия двубой от Група 4 на Лига B от втората фаза на квалификациите за Евро 2022, съобщиха от Българския футболен съюз.

Двубоят се игра на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен.

Възпитаничките на селекционера Троян Радулов започнаха отлично двубоя и поведоха с 2:0 след попадения на Виктория Генова и Виктория Цветкова. Естонският тим успя да намали преди почивката, но резервата Полина Демирова отново върна преднината от два гола в 51-вата минута. Почти веднага обаче гостите успяха да реализират второ попадение, а финалният им щурм им донесе две попадения, второто, от които дело на Арике във втората минута на даденото от съдията продължение.

На 22-ри март България ще се изправи срещу Грузия – отново в Сливен.

Съставът на България: 1. Кристиана Кабова, 8. Анастасия Трифонова, 17. Памела Райчева, 11. Рона Михайлова, 6. Теодора Методиева, 21. Ева Атанасова, 15. Преслава Йорданова, 7. Антония Ангелова (77 – 16. Силвия Найденова), 5. Виктория Генова (25 – 9. Полина Демирова), 10. Виктория Цветкова, 13. Преслава Иванова (77 – 22. Пламена Пенчева).

Селекционер: Троян Радулов.

Голмайстори: 1:0 Генова 23, 2:0 Цветкова 27, 2:1 Сарапик 36, 3:1 Демирова 51, 3:2 Грутоп 54, 3:3 Лилес 87, 3:4 Арике 90+2.