Националният отбор на България за девойки до 16 г. се наложи с категоричното 3:0 над Черна гора и си осигури първото място в четиристранния международен турнир под егидата на УЕФА, който се провежда в Албена.

Нашият тим има още един двубой от надпреварата – на 19 март от 11 часа срещу Северна Македония, но след днешния успех и на теория си гарантира челната позиция в крайното класиране. В първия си мач преди 3 дни момичетата на селекционера Ангел Славов се наложиха над Северна Ирландия с 1:0.

Първото полувреме протече равностойно, но все пак България успя да вземе преднина в резултата в 36-тата минута, когато вратарят на Черна гора Аня Йованович си отбеляза автогол след изпълнение на корнер.

След почивката българският тим наложи сериозно преимущество и в 60-тата минута резервата Катерина-Мария Равначка покачи на 2:0 след добавка.

Отново Равначка бе в основата на третото попадение, след като бе фаулирана в наказателното поле в 77-мата минута и сама реализира от бялата точка.