Българският национален отбор по минифутбол отпадна на осминафиналите на Европейското първенство в Сараево, Босна и Херцеговина.

Националите отстъпиха пред действащия шампион Азербайджан с 1:3 на осминафиналите.

Съставът на Азербайджан поведе с 1:0 с попадение на Рамиз Човадров още в седмата минута, а България изравни чрез Явор Генчев в 21-ата минута.

До края на срещата азербайджанците имаха превъзходство, което оползотвориха с два гола на Тамкин Халилзаде в 31-ата и на Раван Каримов в 45-ата минута.

Поражението е второ за българите на първенството, след като преди ден те загубиха от Сърбия в последния си двубой от груповата фаза.

Преди това националите на страната по минифутбол постигнаха две победи на Португалия и Грузия на старта на шампионата в Сараево./БТА