Националният отбор на България до 18 години направи 1:1 с връстниците си от Швеция в контролна среща, играна в Правец. Целият мач бе изгледан от бившият национален селекционер Христо Стоичков.

Проверката е част от подготовката на юношите ни за европейската квалификация в Босна през октомври, където наши съперници са домакините, Исландия и Северна Ирландия.

През първото полувреме водените от Атанас Маринов български национали стояха по-добре на терена и в 15-ата минута успяха да поведат в резултата. Костадин Аджов получи топката отляво, стигна до аутлинията и пусна към дузпата, където кълбото бе овладяно от нападателя на Осасуна Ивелин Василев. С прецизен и силен удар с левия крак той я изпрати в горния десен ъгъл на шведската врата. До края на първото полувреме българският отбор имаше надмощие, но не успя да реализира друго попадение.

През втората част ролите се размениха и събитията на терена се диктуваха изцяло от шведите. В 53-та минута Мустафа изпусна на празна врата, а след това по чудо топката на няколко пъти не посети българската врата. Логичното се случи в 81-ата минута, когато Нахир Бесара с удар от 23 метра направи безпомощен българския вратар Стефано Кунчев.

Дебют за юношеския национален обор до 18 години направи нападателят на Милан Антонио Михайлов. Добро впечатление с изявите си в защита през целия двубой остави юношата на Славия Дейвид Пенчев. Синовете на две бивши футболни звезди също взеха участие в мача. Роналд Донев е наследник на бившия футболист на Левски, ЦСКА и Локо Сф Дончо Донев, а Иван Здравков, който се появи като резерва е син на бившия национален вратар Здравко Здравков.

Атанас Маринов започна срещата в състав: Стефано Кунчев (Векта), Георги Терзиев (Нафтекс), Живко Атанасов (Левски), Дейвид Пенчев (Славия), Стефан Стоянов (Спартак Пловдив), Роналд Донев (Левски), Валентин Миленов (Левски), Костадин Аджов (Левски), Александър Манолов (Локо Сф), Антонио Михайлов (Милан, Италия), Ивелин Василев (Осасуна, Испания).

През второто полувреме в игра се появиха: Иван Вълчанов (Чавдар Етрополе), Иван Здравков (Славия), Виктор Георгиев (Септември) Петър Иванов (Марица) и Кристиан Велинов (Септември)

Във вторник от 18 часа, на терена в Правец, юношеските ни национали излизат отново срещу Швеция.