Юношеският национален отбор на България до 19 години завърши 1:1 с връстниците си от Молдова във втората от двете контроли между двата тима.

В първата среща възпитаниците на Тодор Симов се наложиха с 4:1.

Срещата се проведе в Драгалевци, а точен за „лъвовете“ днес бе Константин Димитров.

През първото полувреме българските национали изцяло доминираха в мача, като в 12-ата минута Преслав Бачев пропусна да се разпише от дузпа.

До края на полувремето отлични възможности се откриха отново пред Бачев в 30 минута и Константин Димитров в 37-ата.

В 81 минута Валентин Йотов подаде на Константин Димитров, който откри резултата.

Шест минути по-късно молдовците се възползваха от наша грешка и изравниха.

До края на мача българите доминираха, но до ново попадение така и не се стигна.

Лагерът и приятелските мачове се явяват последни за селекцията на Тодор Симов преди квалификациите през ноември срещу Англия, Белгия и Литва.

България – Молдова - 1:1
Стартов състав на България: Атанас Кехайов, Дейвид Михалев, Виктор Любенов, Ивайло Видев, Константин Димитров, Преслав Бачев, Валентин Доцев, Александър Маринов, Божидар Петров, Васил Каймаканов, Кубрат Юнашчъ