Юношеският национален отбор на България до 17 г. спечели втората проверка срещу връстниците си от Таджикистан по време на подготвителния лагер в Турция. Тимът на селекционера Йордан Петков спечели с 2:1 след попадения на Петър Кирев и Борислав Маринов и пропусна още няколко изгодни положения, с които можеше да запише доста по-убедителен успех.

„Лъвчетата“, които се готвят за участие в Елитния кръг от квалификациите за европейско първенство, взеха инициативата още от първата минута.

В средата на полувремето футболистът на Лудогорец Петър Кирев откри резултата след изпълнение на корнер и разбъркване в наказателното поле на съперника. В 36-тата минута нашите покачиха на 2:0, след като Маринов получи извеждащ пас от Роберто Райчев, финтира вратаря и реализира на празна врата. След почивката България продължи да доминира, а силите на Таджикистан стигнаха само за почетно попадение.

България: 1. Алекс Божев, 16. Кристиян Бойчев (67 – 8. Виктор Василев), 5. Росен Маринов (46 – 22. Валентин Спасов), 4. Симеон Василев (46 – 3. Михаил Цонев), 20. Нежиб Хаджа, 6. Мартин Георгиев, 7. Захари Атанасов, 19. Петър Кирев (46 – 15. Стефан Трайков), 18. Чунг Нгуен До, 11. Борислав Маринов (60 – 17. Стивън Вълчев), 9. Роберто Райчев.