След успеха в първата проверка срещу Словакия U21 преди два дни, днес България U16 загуби с 2:4 срещу същия съперник в контрола, играна отново на основния терен на Национална футболна база „Бояна“.

Тимът на селекционера Стефан Колев започна с доста промени в стартовия състав в сравнение с първия двубой. Първата част протече при превъзходство на гостите, които откриха още в 6-тата минута след центриране от ляво и автогол на Несим Селим. В 19-тата минута словашкият тим покачи на 2:0, като автор на попадението стана Томаш Ясо, който засече с глава центриране от левия фланг. Третия гол за съперника пък падна в 33-тата минута, когато Мартин Репа реализира след самостоятелен пробив.

Нашите успяха да върнат едно попадение до почивката – в 37-тата минута Димитър Иванов изстреля страхотен изстрел от почти 30 метра, който се оказа неспасяем за стража на гостите Репко.

Българският състав се опита да вземе инициативата през втората част, но при една контра Словакия стигна до четвърти гол, дело отново на Репа в 49-ата минута. Последното попадение в мача за крайното 2:4 реализира Йордан Желев в 63-ата минута с хубав изстрел от фаул.

На 24 и 26 септември юношеският състав на България до 16 г. ще изиграе още две проверки – като гост на Черна гора.

Съставът на България: 12. Адриан Тодоров, 2. Марсел Йорданов, 4. Никола Църовски, 5. Несим Селим, 6. Димитър Иванов, 9. Петко Петков, 10. Красимир Тодоров, 11. Георги Атанасов, 15. Теодор Георгиев, 18. Идрям Хабил, 20. Марин Петков (като резерви в игра влязоха още 3. Денис Динев, 16. Георги Шопов, 7. Николай Златев, 8. Мартин Тодороски, 17. Николай Арахангелов, 14. Йордан Желев, 21. Емре Дрянов, 23. Умут Хатиб, 13. Георги Радев, 19. Мартин Гривнев).

Селекционер: Стефан Колев.

Голмайстори: 0:1 Селим 6-авт., 0:2 Ясо 19, 0:3 Репа 33, 1:3 Д. Иванов 37, 1:4 Репа 49, 2:4 Желев 63