Юношеският национален отбор на България до 16 г. започна с убедителен успех участието си в международния четиристранен турнир под егидата на УЕФА в Албена. Днес тимът на селекционера Йордан Петков спечели с 2:0 срещу връстниците си от Косово и остави положителни впечатления с представянето си.

България бе по-активният отбор през целия мач и спокойно можеше да се поздрави с още по-изразителен успех. Капитанът Михаил Полендаков откри резултата в 35-тата минута от дузпа, а през втората част Васил Каймайканов оформи крайното 2:0.

Следващият двубой от надпреварата за младите „лъвчета“ е на 23 март от 16:00 ч. срещу тима на Северна Македония, който днес се наложи след изпълнение на дузпи (4:3) срещу Гибралтар след равенство в редовното време.

Съставът на България: 12. Стефан Смъркалев, 5. Михаил Полендаков, 19. Давид Димитров, 3. Стоян Добрев, 2. Крис Иванов, 10. Кристиян Горянов, 17. Терек Жензарли (64 – 6. Тханг Чунг Чан), 8. Огнян Хутев (46 – 7. Крум Стойчев), 20. Васил Каймаканов, 15. Марсел Бибишков (82 – 11. Димитър Урумов), 18. Виктор Илиев (70 – 22. Владимир Драганов).

Селекционер: Йордан Петков.