Юношеският национален отбор на България до 15 г. постигна комфортна победа с 2:0 над Косово  в приятелски двубой, игран на основния терен на Национална футболна база „Бояна“.

„Лъвчетата“ оставиха позитивно впечатление с представянето си, особено през първото полувреме, когато реализираха и двете попадения в мрежата на гостите.

Още преди изтичането на първата минута Димитър Урумов открадна топката в средата на терена и надбяга отбраната на Косово, за да реализира за 1:0 с изстрел покрай вратаря. Момчетата на селекционера Йордан Петков продължиха да са по-активният тим и в 19-тата минута достигнаха до втори гол - Илиян Гатински се разписа със страхотен изстрел от границата на наказателното поле след центриране от ъглов удар.

През втората част събитията отново се развиваха предимно в половината на Косово, а „лъвчетата“ пропуснаха още няколко изгодни шанса, за да стигнат до класически успех.

Втората проверка между двата тима е на 10 юни от 11:00 ч. отново в НФБ „Бояна“.

Съставът на България: 1. Пламен Пенев, 4. Мартин Портарски, 20. Димитър Челебиев, 2. Кристиян Гиздев, 3. Николай Любомиров, 19. Александър Сергеев (62 - 17. Валентино Върбанов), 15. Илиян Гатински (62 - 7. Радослав Караманов), 14. Сашо Грънчаров (80 - 8. Радостин Стоилов), 6. Калоян Божков, 11. Димитър Урумов (80 - 13. Никола Генчев), 10. Васил Василев (80 - 21. Кристиян Михайлов).

Селекционер: Йордан Петков.