Юношеският национален отбор на България до 15 г. изнесе силен двубой, но въпреки преимуществото си отстъпи на Румъния като гост с 1:2 в първата контролна среща между двата тима.

Домакините поведоха рано в резултата, след което „лъвчетата“ взеха инициативата и до почивката пропуснаха няколко изгодни положения за изравняване. Попадение на Петър Благоев бе отменено заради съмнително нарушение в нападение, а веднъж и гредата спаси румънската врата.

През втората част България продължи да доминира и въпреки, че в 55-тата минута тимът ни остана с човек по-малко заради червен картон на Благоев, веднага след това Ястиян Георгиев успя да реализира изравнителен гол.

Дори в намален състав отборът ни продължи с доброто си представяне, но случаен гол в 75-тата минута донесе крайния успех на домакините.

Следващата проверка между Румъния U15 и България U15 е на 10 ноември от 11:00 ч.

Съставът на България: 12. Иво Ганчев, 24. Никола Калчев (65 – 17. Йоан Андреев), 3. Виктор Иванов, 4. Максимилиан Лазаров, 6. Ястиян Георгиев (76 – 5. Светослав Иванов), 22. Димитър Кънев (65 – 18. Преслав Стойков), 10. Джем Андонов (60 – 2. Петър Байраков), 13. Виктор Добрев (60 – 11. Васил Иванов), 16. Александър Вутов (65 – 21. Андрей Нешев), 19. Петър Благоев, 20. Ангел Тодоров.

Селекционер: Владислав Вутов.