България записа много сладка победа с минималното 1:0 срещу Малта на стадион „Та Кали“ в мач от група „Н“ на евроквалификациите. Единственият гол в срещата отбеляза Ивелин Попов в 56-та минута, а Илиан Мицански пропусна дузпа в 45-та минута. Това е първа победа за Ивайло Петев начело на националния отбор. „Трикольорите“ тотално надиграха своя съперник, но направиха много пропуски пред вратата на Джъстин Хейбър.

Първата опасност в мача бе в 4-та минута пред вратата на Божидар Митрев. Алфред Ефионг получи топката на централната линия, след което надбяга Светослав Дяков и Александър Александров и излезе на добра позиция, но стреля над напречната греда в аут.

Ивелин Попов стреля от фаул в 20-та минута, от около 21 метра, но Джъстин Хейбър успя да спаси.

Малта пропусна ново изгодно положение да излезе напред в резултата в 32-та минута, когато Родерик Брифа буквално се подигра със Светослав Дяков, след което стреля, но Божидар Митрев спаси.

Илиан Мицански направи много сериозен пропуск в 41-та минута, когато преодоля Андре Агиус, след което излезе сам срещу Джъстин Хейбър и стреля, но вратаря на Малта демонстрира перфектен рефлекс и успя да отрази удара му.

Съдията Александър Ставрев свири дузпа за България в 45-та минута. Ивелин Попов пусна перфектен пас към Владимир Гаджев в наказателното поле на Малта, където халфът бе бутнат в гръб от Райън Камилери и арбитърът без да се колебае посочи бялата точка, а освен това вдигна жълт картон на защитника. Илиан Мицански изпълни наказателния удар, но стреля в аут, като изпрати топката встрани от десния стълб на вратата на Джъстин Хейбър.

Единственото попадение в мача падна в 56-та минута, когато Йордан Минев с глава насочи топката към наказателното поле на Малта, където Станислав Манолев продължи с глава към Ивелин Попов, който от воле изпрати топката във вратата на Джъстин Хейбър.

Илиан Мицански направи нов фрапиращ пропуск в 60-та минута. Андре Агиус не успя да изчисти топката и я сложи на главата на Илиан Мицански, който стреля, но Джъстин Хейбър отново успя да спаси и да избие в корнер. Михаил Александров центрира от корнер в наказателното поле на Малта, след което Станислав Манолев стреля с глава, но неточно в аут.

В края на мача Клейтън Файла стреля от фаул, но право в ръцете на Божидар Митрев.

В добавеното време на срещата Станислав Манолев стреля от границата на наказателното поле на Малта, но топката срещна напречната греда.

Така България записа втора победа в европейските квалификации. На 3 септември България посреща в изключително решаващ мач Норвегия.

В другите мачове от групата Норвегия допусна много важна грешка и завърши 0:0 при домакинството си на Азербайджан. Хърватия завърши 1:1 срещу Италия.