Юношеският национален отбор на България (до 17 г.) загуби с 0:1 от Гърция в контрола. Мачът се игра на стадион „Струма“ в Симитли, а единственото попадение отбеляза полузащитникът на ПАОК Йоанис Константелиас в началото на второто полувреме.

Възпитаниците на Ангел Стойков се представиха на ниво преди почивката, когато изпуснаха и няколко отлични положения за гол.

Втората контрола между България U17 и Гърция U17 ще се играе в четвъртък от 14:00 ч. на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград.

Състав на България U17: 12. Иван Андонов, 2. Александър Бучков, 3. Калоян Костов, 5. Панайот Пасков, 20. Александър Георгиев, 14. Бисер Бонев, 6. Димо Кръстев, 7. Мартин Сораков, 8. Марин Петков, 9. Мартин Смоленски, 11. Симеон Александров (1. Радостин Георгиев, 19. Стефан Статев, 16. Мартин Стойчев, 13. Иван Алексиев, 18. Иван Вълев, 4. Константин Айдарски, 15. Тодор Петров, 10. Валентин Николов, 17. Кристиян Стоянов, 21. Стелиян Добрев).
Селекционер: Ангел Стойков