България отстъпи на отбора на Таджикистан след 4:5 при дузпите в мач за 5-8 място на турнира Кубок Развития за юноши (родени 2002 г). Редовното време завърши 1:1, като таджиките откриха резултата в 62-ата минута чрез Рустам Соиров. 10 минути преди края халфът на Нефтохимик (Бургас) Димо Кръстев изравни.

При наказателните удари първите трима изпълнители от двата състава не сбъркаха. За нашия отбор първата вкара Димо Кръстев и даде увереност на тима. След него Георги Мавродиев (Локомотив Пловдив) и Марк-Емилио Папазов (ЦСКА) вкараха за 2:1 и 3:2. И двата тима изпуснаха при четвъртите опити. Вратарят на таджиките Мухридин Хасанов спаси удара на Лазар Боянов, а играчът на противника Рустам Соиров удари гредата. При последните изпълнения Хасанов отново показа класа и спаси удара на Антон Бакалов (ФК Национал София), а капитанът на противника Емомали Ахмадхон не остави шанс за вратаря ни Радостин Георгиев.

На 28-и януари (понеделник) България ще играе за 7-о място с Белгия, след като днес младите белгийски таланти отстъпиха с 2:4 на Исландия. За 5-ата позиция ще играят Таджикистан и Исландия.

Състав на България: Радостин Георгиев, Анастас Пемперски, Стефан Статев (76- Лазар Боянов), Мартин Сораков (58-Марк Емилио Папазов), Димо Кръстев, Пламен Цончев (67-Георги Мавродиев), Валентин Николов, Николай Калинов (76-Георги Пенелов), Александър Бучков, Антон Бакалов, Мартин Христов/БТА