България победи Латвия с 2:0 в контролен мач игран в Кипър. Сурнинс си вкара автогол в 18-тата минута, а 2:0 направи Йовов в 33-тата. Българите играха по-активно през целия мач и създадоха доста опасни положения пред вратата на Колинко, но обикновено грешаха в последното подаване и завършващия удар.

През първото полувреме Чавдар Янков и Зоран Янкович направиха доста пропуски, но впечатлиха с формата, която показаха. Те бяха в основата на всичко по-интересно в наказателното поле на латвийците. Завърналият се в националния отбор Мариан Христов  владееше играта в центъра, а Тунчев и Томашич показаха завиден синхрон.

През втората част в игра се появиха Божинов и Генков, заменили съответно Тодоров и Йовов. Младите нападатели настървено нападаха вратата на Латвия, но успехът им изневери. Валери стреля опасно на няколко пъти, но първо вратарят спаси, а след това уцели мрежата отвън. От своя страна Генков многократно бе фаулиран и нямаше особени шансове да шутира към Колинко.

Така след успеха днес, България очаква съперника си за утрешния финал на турнира в Кипър.Тази вечер доамкините играят с Унгария, а  победителят ще премери сили с "трикольорите" утре от 19:00 часа.