България загуби почти всички шансове за класиране на световното първенство в ЮАР следващата година, след като загуби с 0:2 при гостуването си на Италия мача от осма квалификационна група, който се игра на Стадио Олимпико в Торино.

Италианците започнаха по-силно мача и създадоха няколко разбърквания в наказателното поле на България в първите минути, като се наложи и Иванков да спасява удар на Дзамброта.

Съвсем логично домакините поведоха резултата в 11-та минута, когато след много хубаво двойно подаване, Пирло изведе зад българската отбрана Гросо и той с премерен удар стреля, а топката срещна напречната греда и влезе във вратата на Иванков.

Само четири минути по-късно в 15-та Дзамброта подаде добре към Якуинта, който бе изведен на празна врата и стреля, но Станислав Ангелов успя да избие топката от гол линията.

В 18-та минута Манолев центрира в наказателното поле на Италия, където Рангелов стреля с глава, но право в ръцете на Буфон.Четири минути по-късно Бербатов изведе в добра позиция Рангелов, който нахлу в наказателното поле на Италия и стреля, но право в Буфон.

Най-сериозната опасност пред вратата на „скуадра адзура” бе в 26-та минута, когато Янков центрира от ъглов удар в наказателното поле на Италия, където Стилиян Петров засече хубаво топката, но Буфон изби от гол линията, след което Мартин Петров стреля отдалеч, но в аут.

Италия стигна до втори гол в срещата в 40-та минута, когато след чудесно двойно подаване между Джилардино и Якуинта, който бе изведен сам срещу Иванков и го простреля за 2:0.

През второто полувреме италианците свалиха темпото на игра драстично и това позволи на възпитаниците на Станимир Стоилов да отправят няколко удара по посока на вратата на Буфон.

Удари по посока на вратата на Буфон на няколко пъти маркираха Димитър Бербатов, Благой Георгиев, Мартин Петров и Валери Божинов.

Така България изостава с пет точки от Ейре и има само хипотетични шансове да се класира на световното първенство.

Италия: 1. Буфон, 2. Дзамброта, 5. Канаваро (к), 4. Киелини, 3. Гросо, 7. Каморанези, 8. Марчизио (73’ Пепе), 6. Де Роси, 10. Пирлов, 9. Джилардино (58’ Роси), 11. Якуинта (84’ Д’Агостино)

България: 1. Иванков, 2. Кишишев, 3. Илиян Стоянов, 6. Ангелов, 8. Янков (73’ Домовчийски), 9. Бербатов (к), 10. Ст. Петров, 14. Манолев, 15. Сърмов, 17. М. Петров (63’ Божинов), 18. Рангелов (63’ Георгиев)