Националните отбори на България и Испания до 17 години направиха равенство 0:0 във втората контролна среща между двата тима, играна в Благоевград. Пред близо 2000 зрители младите "трекольори" играха без трима от основните футболисти в състава - капитана Никола Колев, както и Серафим Михайлов и Димитър Маймунков.

През първата част испанците имаха превъзходство, но на три пъти не успяха да открият резултата. Първо в 18-ата минута вратарят Георги Китанов увисна и Виктор Руис не успя да намери очертанията на вратата. В 26-ата минута Иван Калеро отправи нов опасен изстрел, който отново излезе в аут. След точно половин час игра Иван Легас беше изведен сам срещу Китанов, но стражът парира удара му. В началото на втората част гостите отново изпуснаха голово положение, като Легас имаше шанс да се разпише, но резервата Александър Любенов спаси първия му изстрел, а при втория си опит Легас прати топката над вратата.

Положенията пред българската врата продължиха да се редят едно след друго, като Хесус и Ортис отново не успяха да дадат аванс в полза на испанския отбор. Най-чистата ситуация в полза на българите бе изпусната от Милчо Ангелов. След бърза контраатака в последната минута на редовното време Ангелов не успя да отправи удар от изгодна позиция, след като бе изведен от Кирил Десподов. Преди два дни, в първата проверка между двата тима, испанците спечелиха с минималното 1:0.