Юношеският национален отбор на България до 19 години игра контрола с връстниците си от Азербайджан. Мачът се игра в Правец и завърши 0:0.

Момчетата на старши треньора Атанас Маринов се подготвят за евро квалификации, които ще са през есента. Българите можеха да победят, но Томи Костадинов пропусна минута преди края да вкара дузпа (на снимка 2).

Нарушението за 11-метровия удар бе срещу играещия за Стамболово Владислав Узунов, който нахлу в наказателното поле на азерите и бе повален от защитник на гостите. Главния рефер Николай Йорданов не се поколеба и отсъди дузпа. Костадинов реши да бие със сила в средата на вратата, но вратарят на гостите успя да спаси.

Първото полувреме бе с по-добри положения за гол на Азербайджан, но вратарят Стефано Кунчев спаси всичко, което трябваше. В нападение българите не сътвориха нищо запомнящо се.

Стартовите 11 на старши треньора Атанас Маринов бяха: 12- Стефано Кунчев от Векта Пд, 3- Живко Атанасов Левски, 4- Стефан Стоянов Марица, 2- Георги Терзиев Нафтекс, 5- Емил Грозев Литекс, 6- Роналд Донев Левски, 8- Костадин Аджов Левски, 7- Иван Вълчанов Чавдар Етрополе, 14- Венцислав Бенгюзов Литекс, 11- Георги Миланов Литекс, 9- Петър Иванов Марица.

След почивката треньорът направи промени като влизането на играещите в ЦСКА 10- Томи Костадинов (на снимка 3) и 17- Благой Пасков, както и на 15- Владислав Узунов от третодивизионния Стамболово (на снимка 3), играещите в отбора на Ивайло Андонов Пирин 2001 13-Мартин Иванов и 1- Ник Дашев, както 16-Иван Михов от Банско, направиха по-добра визията на тима. Бяха създадени няколко голови положения, но догол не се стигна. Включително и след изпълнената в 89-та минута дузпа.

Контролата бе изгледана от Павел Панов, Дончо Донев и шефа на ДЮШ на Литекс Ферарио Спасов.

Може да видите и тема в снимки, посветена на този двубой.